AM kategorija

AM kategoriju ir iespējams iegūt no 14 gadu vecuma, un ar to ir atļauts vadīt mopēdus, kuru motora darba tilpums nepārsniedz 50cm3.

Mopēdām, kuru atļauts vadīt ar AM kategorijas vadītāja apliecību, vasaras periodā, noteikti ir vairākas priekšrocības attiecībā pret citiem transporta līdzekļiem, tas ļauj sajust brīvības garšu, izbaudīt ātrumu, ir arī ekonomisks, kā arī ļoti ātrs pilsētas transports, kas noteikti ļauj izvairīties no sastrēgumiem, tāpēc ir vērts apdomāt 14 gadu vecumā par AM kategorijas iegūšanu.

Izvēloties AM kategorijai atbilstošu motorolleri liela uzmanība jāpievērš tehniskajiem parametriem un savam augumam, jo mopēds ir ļoti individuāls transportlīdzeklis un katram tas ir jāizvēlas, lai to būtu ērti vadīt. Pirms motorollera iegādes, noteikti vajadzētu zināt, kādos apstākļos tas tiks izmantots – pilsētai vai braukšanai pa zemes ceļiem. No tā noteikti būs atkarīgi riteņi – diametrs un platums.

Jāapzinās tas, ka motorolleris ir oficiāls transportlīdzekļis, uz kuriem attiecināmas visas formalitātes, kādas jāizpilda, ja ir velme ekspluatēt šo braucamrīku. Lai pārvietotos ar to, ir nepieciešama mopēda vadītāja apliecība, proti AM kategorija, kuru iegūstot ir jākārto gan teorētiskais, gan braukšanas eksāmens, bet bez autoskolas starpniecības.

Apgūstot braukšanas prasmes autoskolā ( AM kategorija ), visticamāk jau pirmajās nodarbībās instruktors varēs pateikt, cik daudz laika būs nepieciešams, lai spētu iemācīties pārliecinoši un droši to vadīt. Kā norada autoskolas Eksperts moto instruktors, motobraucēji mācās visu laiku, jo braukšana ir cieši saistīta ar laika apstākļiem. Protams, obligātas ir aizsargķiveres gan vadītājam, gan pasažierim.

Braucot ar mopēdu pa ceļu, ir jāpievērš pastiprināta uzmanība – mašīnām, kas brauc mums pretīm un kuras mūs apsteidz, gājējiem, kā arī suņiem un citiem dzīvniekiem, kuri var parādīties uz ielas, tāpēc vadot motorolleri ir jābūt ļoti uzmanīgam. Ir jāskatās uz priekšu, bet tomēr jāredz visus 360 grādus sev apkārt!

AM kategorijas CSDD eksāmena prasības un izmaksas.

CSDD teorētiskais eksāmens:

 • AM kategorijas CSDD eksāmens sastāv no 20 jautājumiem un ir pieļaujamas 2 kļūdas.
 • AM kategorijas CSDD teorijas eksāmens maksā 5.01 Eur.

CSDD praktiskais eksāmens:

 • AM kategorijas braukšanas eksāmens maksā 11.33 Eur.
 • AM kategorijas praktiskajā eksāmena jānodemonstrē motorollera vadīšanas prasmes 8 dažādās figūrās:
 1. stoplīnija;
 2. čūska;
 3. laipa;
 4. astotnieks;
 5. iestumšana gabarītvārtos;
 6. šķēršļa apbraukšana bez bremzēšanas;
 7. šķēršļa apbraukšana bremzējot;
 8. slaloms.

* Sīkāka informācija, rakstot uz epastu info@autoskola-eksperts.com