Auto noma – padomi nomājot automašīnu

mazlietoti auto
Mazlietoti auto – to iegāde
January 9, 2017
batsp
Sadarbībā ar Biznesa augstskolas “Turība” studējošo pašpārvaldi
January 19, 2017
auto noma

Bieži vien mūsu ikdienā notiek arī neplānotas situācijas, tāpēc ir svarīgi vienmēr padomāt par plānu “B”. Ikdienā, lai nokļūtu uz nepieciešamo vietu, mums ir nepieciešams transports, ja vien nepieciešamo attālumu nevaram veikt ar kājām.

 

Lielai daļai cilvēku ir savi transportlīdzekļi, lai mērotu nepieciešamo attālumu. Taču, kā visiem zināms, transportlīdzekļi ir tehniski objekti, kuri mēdz arī salūzt. Tāpēc, gan tiem, kuriem nav savu personīgo transportlīdzekļu, gan tiem, kuriem ir gadījušās kādas tehnikas ķibeles, ir vērtīgi būt informētiem par galvenajiem nosacījumiem, kuri jāņem vērā, iznomājot auto no kāda nomnieka, ja esiet nolēmuši par labu šādam situācijas risinājumam.
Auto noma Latvijā nav nekas svešs un ir pieejama pietiekami liela izvēle, lai izvēlētos sev piemērotāko un situācijai atbilstošāko auto ar pieņemamiem nosacījumiem.

 

Pirmkārt, aptaujā savas paziņas par viņu pieredzi attiecībā uz auto nomu un nomniekiem, jo tā tev būs iespēja sevi pasargāt no dažādiem riskiem.

 

Neesi vieglprātīgs un, izvēloties nomnieku, sameklē atsauksmes arī interneta tīmeklī par izvēlēto nomnieku.

auto noma 1
Kad esi izvēlējies nomnieku un tev ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko un situācijai atbilstošāko auto. Izvērtē vai auto noma būs īstermiņa vai ilgtermiņa, lai rēķinātos ar aptuvenajām auto nomas izmaksām.

Parasti cena par auto nomu tiek noteikta, nosakot cenu par vienu dienu. Piemēram, ja tev auto ir nepieciešams tikai uz pāris stundām un attālums no punkta “A” un punkta “B” ir neliels, tad tev noteikti būs izdevīgāk, ja izmantosi taksometru.

Ja tomēr esi nolēmis, ka tev izdevīgāk ir nomāt auto, tad ņem vērā, ka, jo ilgāka ir plānota auto noma, jo rūpīgāk izvēlies auto, jo tev ir jābūt pārliecinātam, ka izvēlētais auto ir labā tehniskā stāvoklī, lai izvairītos no nepatīkamām situācijām.

Kad esi veicis auto izvēli, tev ir jāzina par galvenajiem nosacījumiem, kuri tev būs jāievēro, nomājot auto:

1. Tev būs jāsamaksā drošības nauda par auto – jo vērtīgāks auto, jo lielāka drošības nauda;

2. Parasti pieprasa, lai B kategorijas stāžs ir vismaz 2 gadi;

3. Izmantot iznomāto auto ārpus Latvijas Republikas var tikai ar iepriekšēju iznomātāja piekrišanu;

4. Iznomāto auto nedrīkst nodot lietošanai citām personām;

5. Iznomātajā auto nedrīkst smēķēt;

6. Nedrīkst piedalīties sacensībās, kurās izmanto iznomāto auto – piemēram, driftu, dragreisu u.c.

 

auto noma

Atceries, ka iznomātajam auto ir jābūt OCTAi, tāpēc pārliecinies, ka iznomātājs to ir apdrošinājis.

Visiem nosacījumiem par auto nomu ir jābūt noteiktiem līgumā par auto iznomāšanu, kurā parasti arī detalizēti ir atrunāti visi nosacījumi, tāpēc esi vērīgs un rūpīgi ar tiem iepazīsties, lai, nododot auto atpakaļ nomniekam, tev nav jāmaksā kāda soda nauda par kādu pārkāpumu, kuru esi pieļāvis, jo neesi kārtīgi iepazinies ar visiem līguma nosacījumiem.

 

Tas ir ļoti būtiski, jo parasti iznomātie auto ir aprīkoti ar dažādām mūsdienīgām sistēmām, kuras nomniekam palīdz kontrolēt iznomāto auto un konstatēt to, ka tu esi pārkāpis kādu no līguma punktiem.

 

Jebkurā gadījumā, atceries, ka auto noma var būt riskants pasākums, tāpēc rūpīgi izvērtē savas nepieciešamības un spējas ievērot visus nosacījumus, jo, ja nespēsi visu ievērot, tad tev var nākties kārtīgi pārmaksāt, tāpēc viens no galvenajiem nosacījumiem – izvēlies drošu nomnieku un esi informēts par visiem līguma nosacījumiem.