Autovadītāju kursi – uzzini visu kas Tev jāzin, lai mācītos braukt!

autoskolas-eksamens
Autoskolas eksāmens
July 17, 2016
csdd-eksamena-masinas
Izlasi un noskaidro vairāk par CSDD eksāmena mašīnām
November 19, 2016
autovaditaju-kursi

Mums katram ikdiena ir pilna ar dažādiem ierastajiem darbiem. Tāpēc ikvienam no mums ir vai būs aktuāls jautājums – cik daudz laika man būs nepieciešams, lai pabeigtu autovadītāju kursus un iegūtu transportlīdzekļa vadīšanas apliecību?

 

Nav noslēpums, ka apmācību ilgums lielākajā mērā ir atkarīgs no Tevis paša. Lai Tu saņemtu kvalitatīvu pakalpojumu un būtu veiksmīgs transportlīdzekļa vadītājs. Uzsākot apmācību Tev ir jāņem vērā arī normatīvais regulējums, kurš nosaka prasības autoskolām.
Pirms vispār esi uzsācis domāt par autovadītāju kursiem, Tev būtu jāņem vērā nosacījumi par to, kādas personas vispār var reģistrēties apmācību grupās.

Ja Tev ir piemērots administratīvais sods (aizliegums noteiktu laiku iegūt transportlīdzekļu vadīšanas tiesības vai atņemtas transportlīdzekļu vadīšanas tiesības),

noteikts transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums,

neesi sasniedzis atļauto vecumu, kurš nepieciešams, lai uz sāktu apmācības,

ir konstatētas medicīniskās pretindikācijas transportlīdzekļu vadīšanai

vai nav tiesību ,uzturēties Latvijā, kā arī, nav piešķirts personas kods,

tad Tevi autoskola reģistrēt apmācību grupā nevarēs.

Ja neviens no iepriekšminētajiem nosacījumiem nav attecināms uz Tevi, tad droši dodies uz savu izvēlēto autoskolu un noslēdz līgumu par B kategorijas autovadītāju kursu apmācības uzsākšanu. Tava izvēlētā autoskola Tevi elektroniski reģistrē CSDD datu bāzē un sniedz informāciju par to, ka esi uzsācis autovadītāju kursus konkrētajā autoskolā.

 

Autovadītāju kursi jeb auto kursi – Tavas teorētiskās apmācības vadīs pasniedzējs, kuram ir atbilstošas kategorijas transportlīdzekļu vadīšanas tiesības.

 

Braukšanas apmācību vada instruktors, kuram ir atbilstoša kvalifikācija un attiecīgās kategorijas transportlīdzekļu vadītāja stāžs vismaz 3 gadi.

autovadītāju kursi

Attiecībā uz instruktoriem, bieži noteikti ir nācies dzirdēt autoskolu audzēkņu neapmierinātību ar instruktoru pieejamību. Bieži vien autoskolas nevar nodrošināt pietiekamu skaitu instruktoru, lai operatīvi organizētu braukšanas apmācības.

Šī iespēja ir ļoti svarīga, ja esi nolēmis apmācības pabeigt noteiktā termiņā.

 

Piemēram, autoskola “Eksperts” piedāvā plašu braukšanas apmācību instruktoru izvēli.

 

Tas nozīmē, ka Tev būs iespēja atrast sev atbilstošāko braukšanas apmācību instruktoru, kurš Tev palīdzēs veiksmīgi attīstīt savas braukšanas prasmes. Plašā instruktoru pieejamība Tev dos iespēju daudz ērtāk organizēt savas braukšanas apmācības.

Kad esi uzsācis apmācības, tālāk Tev ir nepieciešams rēķināties, ka teorētiskie autovadītāju kursu kā minimums var aizņemt 3,5 nedēļas. Šī apmācība sastāv no 11 moduļiem jeb tēmām un katras tēmas apgūšanai ir nepieciešamas 5 akadēmiskās stundas.

 

Taču atceries, ka teorētiskā apmācība ir jāpabeidz viena gada laikā.

 

Ja tā netiek pabeigta 1 gada laikā, teorijas autovadītāju kursu ir jāmācās atkārtoti, reģistrējoties jaunā apmācību grupā.

Kas attiecas uz braukšanas apmācību, tad šī apmācība kā minimums ilgst 20 akadēmiskās stundas (viena akadēmiskā stunda ir 45 minūtes).

Papildus šīm apmācībām, Tev būs jāapgūst arī pirmās palīdzības kursi.

 

Atceries, ka no pirmās palīdzības kursiem ir atbrīvotas personas, kurām ir vidējā vai augstākā medicīniskā izglītība vai kuras mācās attiecīgās izglītības iestādēs.

 

Kad būsi pabeidzis apmācību procesu, Tu iegūsi šādas galvenās zināšanas un prasmes:

 

pārzināsi ceļu satiksmi reglamentējošos un ar ceļu satiksmi saistītos normatīvos aktus;

pratīsi ievērot Ceļu satiksmes noteikumu prasības un iekļauties kopējā transportlīdzekļu plūsmā;

paredzēsi ceļu satiksmei bīstamu situāciju veidošanos un pratīsi novērtēt to bīstamības pakāpi;

apgūsi ekonomisku un videi draudzīgu transportlīdzekļa vadīšanu.

 

Autovadītāju kursi  jeb auto kursi – pēc to pabeigšanas , kad ir nokārtots autoskolas teorijas eksāmens. Autoskola ievadīs CSDD sistēmā Tavu kursu beigu datumu un Tu varēsi doties uz CSDD, lai kārtotu teorētisko eksāmenu.

 

Vēl būtiski atzīmēt, ka autoskolu darbību kontrolē CSDD, lai pārliecinātos, ka autoskola savā darbībā ievēro normatīvajā aktā noteiktās prasības.

 

CSDD ir tiesības nodarbību laikā netraucēti ieiet mācību telpās, pieprasīt un saņemt pārbaudei no autoskolas visus ar transportlīdzekļu vadītāju apmācību saistītos dokumentus, kā arī, A1, A2 vai A kategorijas transportlīdzekļu vadītāju braukšanas apmācības procesā pārbaudīt apmācāmās personas identitāti, tāpēc nav pamata satraukumam, ja apmācību laikā CSDD darbinieki veic kādas pārbaudes.

 

Tas parasti nozīmē to, ka tiek veikti kontroles pasākumi, lai gūtu pārliecību, ka tu saņem kvalitatīvu pakalpojumu.