Izlasi un noskaidro vairāk par CSDD eksāmena mašīnām

autovaditaju-kursi
Autovadītāju kursi – uzzini visu kas Tev jāzin, lai mācītos braukt!
August 20, 2016
csdd-baltas-tiesibas
Vēlies iegūt motocikla vai auto braukšanas mācību atļauju jeb “baltās tiesības”?
November 23, 2016
csdd-eksamena-masinas

Katram, kurš plāno iegūt B kategorijas vadītāja apliecību un kārtot CSDD braukšanas eksāmenu noteikti interesē tas, uz kādām automašīnām tiek pieņemts vadīšanas eksāmens jeb praktisko iemaņu pārbaude.

 

Laikā, kad Ceļu Satiksmes Drošības direkcijai vēl nebija savas CSDD eksāmena mašīnas, kursanti braukšanas eksāmenus kārtoja uz tām pašām automašīnām, uz kurām mācījās.

Šis faktors nedaudz atviegloja eksāmena kārtošanu, jo nebija jāuztraucas par automašīnu – vai pie tās varēs viegli pierast un vai tā nesagādās papildus grūtības.

 

Laika gaitā, CSDD nolēma nomāt savas CSDD eksāmena mašīnas, kuras tika aprīkotas ar kamerām, skaņas ierakstīšanas ierīcēm un “GPS”.

 

Viņu mērķis bija panākt maksimālu vadīšanas eksāmenu uzraudzīšanu, kā arī ar video materiālu palīdzību, vieglāk atrisināt radušās konflikta situācijas.

 

Rūpējoties par to, lai topošajiem autovadītājiem būtu iespēja kārtot vadīšanas eksāmenus uz vienlīdzīgām automašīnām, pirmās CSDD eksāmena mašīnas, kuras 2005.gadā nomāja CSDD, bija “Toyota Corolla” un “Audi A3”.

csdd-eksāmena-mašīnas-toyota

Mašīnās tika ievietotas videonovērošanas kameras un “GPS” antenas, ar kuru palīdzību labāk tika uzraudzīts eksāmenu  pieņemšanas process.
Ņemot vērā eksāmenu skaita pieaugumu, 2007. gadā tika rīkots papildus konkurss. Tam noslēdzoties, tika veikta desmit “VW Golf” markas automašīnu noma, uz kurām topošie autovadītāji varēja kārtot vadīšanas eksāmenus.

Noslēdzoties “Toyota” un “Audi” nomas līguma termiņam, atkal tika izsludināts jauns konkurss par eksāmenu automašīnu nomu.

Konkursā piedalījās vairāki pretendenti, kas iesniedza piedāvājumus par “VW”, “Audi”, “Mercedes Benz” un “BMW”markas automašīnām.

Par konkursa uzvarētāju kļuva “BMW” automobīļu pārstāvis, kā rezultātā tika nolemts uz trīs gadiem nomāt 48 šīs markas automobīļus.

csdd-eksāmena-mašinas-bmw

Galvenais vērtēšanas kritērijs uzvarētāja noteikšanā bija piedāvājuma cena, tādēļ uzvarēja piedāvājums ar zemāko cenu – BMW.

Balstoties uz iepriekšējo pieredzi, konkursā tika noteiktas arī augstas kvalitātes un izturības prasības. Tas tika darīts, jo iepriekš salīdzinoši smagajos, ar eksāmenu pieņemšanu saistītajos ekspluatācijas apstākļos “Audi” markas automašīnām bija daudz mazāk bojājumu un tehnisku defektu nekā “Toyota” automašīnām.

Lai izvairītos no kādas konkrētas automašīnu markas lobēšanas, 2014.gada septembrī, CSDD izvēlējās divu modeļu spēkratus. Tie bija 7. paaudzes “VW Golf” un “Audi A3 Sport Back”, uz kurām šobrīd tiek pieņemti vadīšanas eksāmeni.

Jaunais “VW Golf” no iepriekšējām automašīnām atšķiras ar to, ka tās ir aprīkotas ar elektronisko stāvbremzi. Viens no jaunumiem ir “START/STOP” sistēma, kas daudziem eksāmena kārtotājiem varētu izraisīt izbīli.

Ja transportlīdzekļa vadītājs braucot ar 1.pārnesumu, neizjūtot sajūgu, transportlīdzeklis tiek nejauši noslāpēts. Tad, izspiežot sajūgu, šis transportlīdzeklis automātiski uzsāk darbību.  Nav jāveic rokas kustība ar atslēgu.

“Audi A3 Sport Back” automašīna tāpat kā 7. paaudzes “VW Golf” ir aprīkots ar  elektronisko stāvbremzi un START/STOP sistēmu. Līdz ar to šis modelis krasi neatšķiras no “VW” markas transportlīdzekļiem.

csdd eksāmena mašīnas

Protams, vadītājam ir jāsarod ar niansēm kontrolpanelī, tomēr tehnisku atšķirību starp šīm abām automāšīnām nav.

 

Autoskola Eksperts, rūpējoties par savu klientu komfortu, piedāvā instruktorus ar ļoti dažādu automašīnu klāstu.

 

Ja kursants vēlas identisku automašīnu, kāda tā ir CSDD eksāmenā, iesakam apmācību veikt pie Jura Opelta. Juris savus kursantus apmāca uz 7. paaudzes VW Golf.

Citi instruktori piedāvā apmācību veikt uz BMW, Toyotas vai Audi markas automašīnām. Konkretāk par instruktoru automašīnām varat uzzināt sadaļā “Instruktori“.

 

Katra instruktora profilā ir informācija:

 

uz kādas automašīnas notiek apmācība;

kurā vietā tiek sāktas praktiskās braukšanas nodarbības;

kāds ir instruktora darba laiks;

pieredze;

kā arī iepriekšējo kursantu atsaukmses.