Mazlietoti auto – to iegāde

soda punkti -eksperts
Noskaidro vairāk par pārkāpumu uzskaites jeb soda punktiem
December 28, 2016
auto noma
Auto noma – padomi nomājot automašīnu
January 16, 2017
mazlietoti auto

Redzot ikdienā uz galvenajiem ceļiem un pilsētu centros lielo auto skaitu, ir skaidrs, ka lielākajai daļai cilvēku ir kādreiz bijis aktuāls jautājums par mazlietota auto iegādi. Nevajadzētu iedomāties, ka mazlietoti auto ir vairākus gadus nobraukti auto. Nē, tas ir jebkurš auto, kurš ir izbraucis no autosalona, tāpēc to “svaigums” ir ļoti dažāds un piedāvājumi piemeklējami katram maciņam.

 

Nav noslēpums, ka mazlietota auto iegāde vienmēr ir nozīmīgs un attiecīgi liels pirkums, tāpēc pret šo jautājumu vienmēr izturamies ar lielu rūpību (vismaz tā vajadzētu), lai izvairītos no neparedzētiem izdevumiem un citiem nepatīkamiem pārsteigumiem.
Kā zināms, mūsdienās auto var iegādāties dažādos veidos – piemēram, caur paziņām, autosalonos, autocentros, internetā u.c. veidos.

lietoti auto

Katram no veidiem ir savas priekšrocības un riski, taču svarīgi atcerēties, ka sākotnēji tev ir objektīvi jāizvērtē savas vispārējās zināšanas par būtiskākajiem jautājumiem, veicot auto iegādi.
Iespējams, ka, pirms kāda lēmuma pieņemšanas, tev būtu vērtīgi pakonsultēties ar kādu “auto draugu”, lai saprastu, kāds varētu būt labākais variants tava auto iegādei. Protams, ka atskaites punkts būs tavs atvēlētais budžets mazlietota auto iegādei, no kura tālāk tad arī būs atkarīgs, kādus piedāvājumus tu izskatīsi, bet kāds profesionāls padoms tev noteikti noderēs.

mazlietoti-auto-1

Kā jau visiem zināms, mazlietota auto cena ir atkarīga no dažādiem kritērijiem. Taču ir bieži dzirdēts par gadījumiem, kad cilvēki maldina mazlietotu auto pircējus ar tekstiem – “auto nekad nav smēķēts”, “ar auto ir braukusi kārtīga omīte”, “auto ir oriģinālais nobraukums”, “auto nekad nav sists” un tā var turpināt bezgalīgi.
Atceries, ka cilvēki, lai kaut ko pārdotu, ir gatavi melot, tāpēc tādiem vārdiem var ticēt tikai tad, ja tiešām mazlietotu auto pārdod kāds paziņa un tu pārliecinoši zini, ka solītais ir realitāte, nevis kārtējā pasaka.
Ja sagaidiet, ka kāds cilvēks jums kādreiz varēs pateikt vienu formulu veiksmīgai mazlietota auto iegādei, tad būs vien jāapbēdina un jāsaka – mazlietota auto iegāde ir laimes spēle!
Jā, tā tiešām ir laimes spēle, kuru tikai nedaudz var ietekmēt tavas vai piesaistītā profesionāļa zināšanas par auto.
Mūsdienu tehnoloģiju attīstība ir ietekmējusi arī mazlietotu auto jomu – ir iespēja pārprogrammēt auto rādītājus, izcili to pārkrāsot utt. Tieši šo iemeslu dēļ tu viennozīmīgi nevari paļauties uz aprakstu par auto, jo cilvēki mēdz būt izveicīgi un cenas dēļ var veikt arī neatļautas un krāpnieciskas darbības.
Visbeidzot, ja kaut ko varam garantēt, tad nosacīti varam pateikt, ka mūsdienu piedāvājumu klāstā joprojām ir svarīga reputācija. Tieši tāpēc ir drošāk mazlietotu auto iegādāties kādā autosalonā vai autocentrā, jo tie noteikti uztraucas par savu reputāciju.

mazlietoti-auto-2

Tas samazina risku, ka par mazlietotu auto būs sniegta nepatiesa informācija. Īpaši tamdēļ, ka mūsdienās cilvēki visai bieži izmanto iespēju izlasīt atsauksmes.
Ja pērkot auto no privātpersonas, ir maza iespēja, ka varēsim atrast kādu atsauksmi par šo personu. Bet par autosaloniem un autocentriem mēs atsauksmes atrast varēsim vienmēr. Tā kā reputācija ir nauda, tad kaut nedaudz varam paļauties, ka autosalonos un autocentros nenopirksim “kaķi maisā”.

Tomēr, ja nesen esi ieguvis B kategorijas vadītāja apliecību, pirmo automašīnu iesakam iegādāties, neieguldot lielus līdzekļus, jo ir jārēķinās, ka pirmajā gadā noteikti gadīsiet to apskrāpēt vai citādi atskādēt. Pēc CSDD statistikas datiem, 83% no avārijām, izraisa vadītāji, kuru vadīšanas tiesību stāžs ir mazāks par diviem gadiem.

Un neaizmirsti, ka nopērkot automašīnu, obligāti ir jāiegādājas OCTA un vēlams arī KASKO.