Kā zināt vai medicīniskā izziņa ir derīga?

CSDD vadīšanas eksāmens un pieteikšanās eksāmenam
March 17, 2017
latvijas universitates biologijas fakultate
Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes pinponga turnīrs sadarbībā ar autoskolu Eksperts
April 6, 2017
medicīniskā komisija - raksts

Iegūstot autovadītāju apliecību autoskolā, bieži vien jaunie autovadītāji aizmirst par to, ka ir jāseko līdzi medicīniskās izziņas derīguma termiņam, kā rezultātā var tikt atņemtas tiesības vadīt automašīnu, kamēr netiek izieta atkārtota medicīniskā pārbaude.

 

CSDD statistikas dati liecina, ka šobrīd nederīga medicīniskā izziņa ir 78 000 jeb 9,2% no visiem B kategorijas autovadītāju apliecību īpašniekiem, lai gan sekošana līdzi savam veselības stāvoklim ir ikviena autovadītāja obligāts pienākums. CSDD norāda, ka daļa no šiem autovadītājiem, kuriem ir nederīga medicīniskā izziņa, visticamāk, nepiedalās ceļu satiksmē kā šoferi, taču daļa noteikti ir aizmirsusi par izziņas termiņa beigām.
Pēdējā laika posmā pastiprinātu uzmanību šim jautājumam ir pievērsusi arī Ceļu policija, kas gada pirmajos trīs mēnešos konstatējusi vairāk pārkāpējus nekā pērn visa gada garumā kopā. 2016.gadā tika fiksēti 1 576 pārkāpumi, bet šogad jau ir sodīt 598 autovadītāji.

 

medicīniskā komisija - asinsspiediens
Ar ko šāda neapzinīga rīcība draud autovadītājam? Likumdošana paredz, ka tad, ja autovadītājam nav derīga medicīniskā izziņa, notiek tiesību aizturēšana līdz brīdim, kad tiek veikta medicīniskā pārbaude, kā arī tiek piemērots 40 EUR liels sods. Tas nozīmē, ka autovadītājs faktiski vairs nevar turpināt savu izvēlēto maršrutu un ceļš tālāk jāturpina kājām.
Tādēļ, lai ceļā neiekļūtu nepatīkamās situācijās, jau laikus pārbaudi, vai Tavai autovadītāja apliecībai ir derīga medicīniskā izziņa. To var izdarīt dodies uz CSDD mājaslapu. Sākumā ir jāreģistrējas E-pakalpojumā un tad savā profilā varēsi redzēt ne tikai cik ilgu laiku Tev vēl ir derīga medicīniskā komisija, bet arī apskatīt pirmās palīdzības kursu derīguma termiņu, ja nu gadījumā izdomāsi iegūt A kategoriju par cik tuvojas vasara.
E-pakalpojumā ir iespējams apskatīt arī neapmaksātos sodus, pārkāpumu uzskaites punktus, reģistrētos transportlīdzekļus, veikt maksājumus par tehnisko apskati, izņemt vienas dienas atļauju, pieteikties CSDD eksāmeniem u.c.