Uzzini kāds moto apģērbs un ekipējums atbilsts Eiropas drošības standartiem

b kategorija
Kursi Jelgavā
January 15, 2016
Ērts sēdeklis
January 29, 2016
moto-ekipejums-motoskola

Mācīties braukt ar motociklu ir jautri. Vislabākais veids kā to darīt, ir drošā un kontrolētā veidā.

 

Drošība vienmēr ir pirmajā vietā, līdz ar to ir jābūt atbilstošam apģērbam jeb ekipējumam. Pretējā gadījumā traumas ir neizbēgamas.

Ņem vērā, ka pirms mācīšanās vienmēr ir jānoklausās sertificēta autoskolas instruktora instrukcija par drošību.

 

Atbilstošs moto apģērbs jeb moto ekipējums

 

 

Ķivere.

Motocikla ķivere ir svarīgākais ekipējuma elements, mācoties braukt ar motociklu. Tā pasargās Tavu galvu kritienu gadījumā.

moto-kivere

Lai tā spētu labi pildīt savas funkcijas, pirmkārt, tai ir jābūt atbilstošam izmēram tieši Tavai galvas formai. Visdrošākais variants, protams, ir pasūtīt individuālu ķiveri.

Lai iegūtu vēlamo aizsardzību, iegādājies motociklistu ķiveri, kura atbilst drošības standartiem. Tai nav jābūt pašai dārgākajai, lai tā pildītu svarīgākās funkcijas. Motociklistu ķivere, kurai ir DOT un ECE drošības standartu marķējums, ir radīta, lai pasargātu Tavu galvu kritienu gadījumā. Šie abi standarti ir rūpīgi pārbaudīti, lai pasargātu Tevi no traumām un sniegtu ne tikai aizsardzību, bet arī komfortu, braucot pa koplietošanas ceļiem.

Daži braucēji dod priekšroku “Snell” brenda moto ķiverēm, jo tās atbilst augstākām drošības prasībām pie lielākiem ātrumiem.

Viens no veidiem, lai uzzinātu precīzu ķiveres izmēru – pakonsultēties specializētos moto ekipējuma veikalos. Otrs – izmērīt galvas apkārtmēru aptuveni 2cm virs uzacīm. Pēc tam salīdzināt iegūto rezultātu ar mērīšanas tabulu kādā no zīmolu mājaslapām. Ņem vēra to, ka dažiem brendiem izmēri var atšķirties, tāpēc izmērus skaties pēc konkrētās moto ķiveres brenda.

 

 

Moto jaka.

Motociklista jaka aizsargā augšējo ķermeņa daļu un orgānus. Tās lielākoties tiek ražota no ādas vai speciāla auduma “Kevlar”. Meklē jaku, kurā ir iestrādātas bruņas, kuras vairāk pasargās ķermeni kritienu gadījumā, kā arī pievērs uzmanību, lai tai būtu Eiropas sertifikāta marķējums “CE”.

moto apgērbs

Jakai ir jāder kā uzlietai, tai ir jānodrošina kustīgums un jābūt ērtai. Noteikti apsver apstākļus, kādos izmantosi jaku ( braucot pa šoseju, pilsētu, trasi vai meža ceļiem ), jo dažādiem modeļiem ir atšķirīgas funkcijas. Piemēram, jakām, kuras ir paredzētas siltākam laikam, ir vairāk rāvējslēdzēju un ventilācijas atveres, kas ļauj pielāgot gaisa plūsmu ap Tavu ķermeni.

Ja Tu izvēlies ādas jaku, pārliecinies vai tā ir domāta motociklistiem, jo parasti tās nepasargā kritiena gadījumā.

Atceries, ka jakai ir arī jānodrošina aizsardzība no apkārtējiem vides apstākļiem, kā piemēram, saules, vēja, nokrišņu un zemas temperatūras. Jūtoties ērti un komfortabli – vienmēr būsi gatavs nestandarta situācijām uz ceļa.

 

 

Zābaki, cimdi un pārējais ekipējums

 

Pilns moto apģērbs jeb moto ekipējums vienmēr nodrošinās lielāku drošību un komfortu. Zābaki pasargās Tavas pēdas un potītes, cimdi nodrošinās aizsardzību Tavām plaukstām, bet bikses – gurniem un kājām.
Tavas pēdas var tikt noberztas vai citādā veidā traumētas, tāpēc pasargā tās. Labi motociklista zābaki pasargā potītes, tiem ir neslīdoša zole un īpaša materiāla izstrādāts purngals. Noteikti apskati konkrēto zābaku deformācijas testus, lai saprastu, kā tie pasargās Tevi avārijas gadījumā. Jo mazāk tie deformēsies, jo drošāki būs!

moto-ekipejums

Cimdu galvenais uzdevums ir pasargāt rokas no kukaiņiem, lidojošiem gruvešiem, un, protams, uzturēt siltumu. Ņem tos, kuri ir ērti un atļauj maksimālu plaukstas kustīgumu. Svarīgi ir tas, lai tiem būtu siksniņai ap plaukstas locītavu, lai cimdi, A kategorijas praktiskajās nodarbībās, kritiena gadījumā pasargātu rokas.

moto-ekipējums

Noteikti nevajadzētu aizmirst iegādāties specializētas motociklistu bikses. Džinsi ir domāti, lai tie labi izskatītos, bet ne lai pasargātu! Vislabākais variants, ja bikses būtu izgatavotas no tādā paša materiāla kā jaka, būtu ērtas un nodrošinātu komfortu.