Kas Tev jāzin, ja vēlies iegūt A2 vai A kategoriju motoskolā Eksperts

csdd-tests-testi-eksperts
CSDD tests, tā rakstīšanas nosacījumi un ieteikumi
January 30, 2016
autoskola-jelgava
Autoskola Jelgavā – Eksperts
February 10, 2016
motoskola-eksperts

Visā Eiropas Savienībā un līdz ar to arī Latvijā ir stājušās spēkā izmaiņas A kategorijas transportlīdzekļu vadītāju apliecību iegūšanas kārtībā. Izmaiņas normatīvajos aktos nosaka, ka A kategorijas vadītāja apliecības ir iespējams iegūt no 24 gadu vecuma, līdzšinējā 21 gada vietā.

 

Vēlies braukt ar “litrīgu” motociklu, bet pārdzīvo par to, ka ir jāgaida līdz 24 gadiem. Izstāstīsim Tev, ka vari tiek pie pilnās A kategorijas jau 20 gados:

 

18 gadu vecumā nokārto B kategoriju kādā no autoskolām.

Tiklīdz esi ieguvis B kategoriju, dodies uz motoskolu, un piesakies uz A2 kategorijas teorijas kursu.

Pēc tam, kad būsi nokārtojis CSDD teorētisko un praktiko eksāmenu, saņemsi vadītāja apliecību ar atzīmi “A2 kategorija”.

Savukārt, pēc 2 gadu stāža ( jau divdesmit gadu vecumā ), varēsi tik pie A kategorijas bez autoskolas starpniecības nokārtojot tikai CSDD vadīšanas eksāmenu uz 600cm3 motocikla.

motoskola

Uzzini kā motoskola Eksperts ir parūpējusies par Tavu drošību praktisko nodarbību laikā!

 

Motoskola nodrošina pilnu ekipēju katram kursantam:

ķiveri,

cimdus,

ceļu sargus,

krūšu, elkoņu un muguras sargu.

 

Lai nodrošinātu kursantu komfortu motoskolas praktisko nodarbību laikā, instruktori izmantoto tādus pašus motociklus kā CSDD braukšanas eksāmenā – Yamaha MT-07!

 

Vadīšanas eksāmenu pretendents kārto patstāvīgi, vadot CSDD motociklu – Yamaha MT-07 vai Kawasaki ER6n

 

A vai A2 kategorijas iegūšanai ir jārēķinās aptuveni ar vienu mēnesis, atkarība no iepriekšējās pieredzes un, protams, ja izvēlēsies pareizo autoskolu Rīgā. Teorijas kurss motoskolā ilgst trīs dienas un satāv no 3 moduļiem. Katrā modulī pa piecām akadēmiskās stundām.

 

Vadīšanas eksāmenu var kārto laikposmā no 1.aprīļa līdz 1.oktobrim, ja ir eksāmena pieņemšanai labvēlīgi laikapstākļi, CSDD var minēto laikposmu pagarināt.

 

Lai nebūtu jāuztraucas vai pietiks laiks nokārtot A2 vai A kategoriju, ir iespējams noklausīties teorijas kursu jau laicīgī. Precīzāku informāciju par grupu norises laikiem un cenām meklē sadaļā → A kategorija vai A2 kategorija.

motoskola eksperts

Motoskola Eksperts piedāvā saviem kursantiem veselus trīs instruktorus, kuri apmāca attiecīgo kategoriju:

 

Mārtiņš Urtāns,

Juris Vulāns,

un Dmitrijs Krutiks.

 

Attiecīgo kategoriju paskaidrojumi:

 

A2 kategorija – vadītāja apliecību iespējams iegūt no 18 gadu vecuma. Pēc 2 gadu stāža nokārtojot valsts vadīšanas eksāmenu var iegūt A kategoriju. Iegūstot A2 kategoriju var vadīt motociklu, kuru jauda nepārsniedz 35 kilovatus.

A kategorija – motocikla tiesības iespējams iegūt no 24 gadu vecuma, bet mācības motoskolā var sākt no 22 gadiem. Iegūstot A kategoriju, var vadīt motociklus, kuru jauda pārsniedz 15 kilovatus.